O nás

Vitajte na stránke talianskej akadémie ITAK.

Akadémia vznikla ako vynikajúca študijná platforma, kde sa môže každý začať učiť taliansky jazyk. Tí, ktorí už z taliančiny niečo vedia, sa v tomto krásnom jazyku môžu naďalej zdokonaľovať s našimi lekciami.

Do akadémie majú prístup všetci užívatelia, ktorí si zaplatia prístup.

V akadémii nájdete:

 • Lekcie od úrovne A1- B2,
 • Učebné materiály,
 • Hodiny s lektorom, ktoré sú nahraté na VIDEU – môžete si ich pustiť kedykoľvek počas dňa,
 • Vo videách je vysvetlená gramatika v slovenčine,
 • Video hodiny s rodenými Talianmi v taliančine,
 • Kratšie Zoom hodiny na precvičenie gramatiky či preklad viet,
 • Cvičenia ku gramatike, kvízy, testy na precvičenie získaných vedomostní,
 • Video preklady viet,
 • Na stránke nájdete prehľadný študijný plán pre všetky úrovne >>>TU,
 • Prístup do aplikácie Telegram, kde zverejňujeme najnovšie lekcie pridané na stránku, nič vám tak neujde a budete mať prehľad o všetkom, čo sa v akadémii deje.

PRÍSTUP do akadémie si môžete objednať >>>TU

Otázky a odpovede k akadémii a ku kurzu nájdete >>>TU

Lektori

LUCIA – zakladateľka talianskej akadémie

Vyštudovala taliansky jazyk na UKF v Nitre. Pre študentov pripravuje video hodiny v slovenčine s vysvetlenou gramatikou, cvičeniami, prekladmi viet, rôzne kvízy zamerané na slovnú zásobu a gramatiku.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––

MICHELA – rodená Talianka z Kalábrie

Študentka španielčiny a arabčiny na univerzite v Benátkach. Pre študentov pripravuje video hodiny v taliančine s rôznymi zaujímavosťami, cvičeniami na komunikáciu, študenti sú nútení aktívne pracovať s taliančinou.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––

ALESSIA – rodená Talianka z Lombardie

Študentka angličtiny a japončiny. Pripravuje video hodiny v taliančine vhodné skôr pre mierne pokročilých až pokročilých študentov, ktorí sú nútení aktívne pracovať s taliančinou.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––

RECENZIE

6 komentárov

 1. Napísala nám Veronika: Milá Lucia, tento štýl učenia sa taliančiny je pre mňa novinkou a obrovským rozšírením obzorov. Konečne som našla kurz, ktorý je absolútne individuálny a zvládam ho aj v časovom zhone všedných dní. Pri poslednej návšteve Talianska boli pre mňa vedomosti nadobudnuté za uplynulý rok veľmi prínosné. Prajem všetko dobré.

 2. Napísala nám Slávka do e-mailu: “Lucka, Vaša talianska akadémia je super, veľmi sa mi páči a všetky tri lektorky s Alessiou a Michelou ste skvelé 🙂 Som veľmi rada, že môžem byť súčasťou Vašich hodín, celej akadémie 🙂
  Snažím sa prechádzať všetky lekcie, ktoré ste dali na stránku ako aj slovíčka k jednotlivým úrovniam. Veľmi sa teším aj z toho, že postupne budete pridávať materiály na “Vianočnú nôtu” 🙂 Bol to veľmi dobrý nápad.”

 3. Katarina Hornackova hovorí:

  Buona sera Lucia! Chcela by som vám napísať, že dnes večer sme mali vynikajúcu hodinu s Alessiou! Veľmi sa mi páčila. Aj ostatné hodiny s vami, či s Michelou, každá má niečo do seba 😊 Som rada a teším sa, že patrím do vašej skupiny študentov!

 4. Renata Pavukova hovorí:

  Štúdium taliančiny touto formou mi veľmi vyhovuje. Učím sa vtedy, keď mi to čas dovoľuje a ZOOM hodiny nám vytvárajú akýsi režim pravidelnosti. Z mojej strany sú prínosom aj hodiny s talianskymi lektorkami, ktoré vôbec s nami nekomunikujú v slovenskom jazyku, ale len v talianskom. Sú to hodiny ťažšie, ale rozmýšľame aspoň v tomto jazyku, čo je pri štúdiu veľmi dôležitá súčasť. Chcem sa teda poďakovať Lucii a aj ostatným lektorkám za trpezlivé a zaujímavé hodiny a všetky prístupné materiály, ktoré sú mi veľmi nápomocné. Želám veľa spokojných študentov, ako som ja.

 5. Andrea Zamborova hovorí:

  Video hodiny sú vynikajúce, veľmi sa mi páči tento systém výuky. Vyzdvihujem skvelú kombináciu videí v slovenčine s vysvetlenou gramatikou a cvičeniami, a videami v taliančine od Micheli a Alessii, všetkému síce nerozumiem, ale aspoň som nútená hľadať si slovíčka v slovníku. Keď si pustím video druhýkrát alebo tretí, vidím na sebe zlepšenie, že tomu viac rozumiem, čo ma vždy poteší. Ďakujem a teším sa na ďalšie lekcie 🙂

 6. Emilia Aldova hovorí:

  Milá Lucia, ďakujem za veľmi prínosné videá, či už ku gramatike alebo k rôznym zaujímavostiam a prekladom. Lekcie sa mi veľmi páčia a dá sa z nich dobre učiť nové učivo. Výhoda je, že ak si potrebujem niečo dodatočne pozrieť, video s gramatikou si môžem kedykoľvek pustiť ešte raz. Hodiny s talianskou lektorkou sú tiež veľmi zaujímavé, na svoje si prídu hlavne tí, čo už z taliančiny vedia toho viac. Ešte raz ďakujem a v akadémii určite ostanem ešte dosť dlhú dobu.

Pridaj komentár