O nás

Vitajte na stránke talianskej akadémie ITAK.

Akadémia vznikla ako vynikajúca študijná platforma, kde sa môže každý začať učiť taliansky jazyk. Tí, ktorí už z taliančiny niečo vedia, sa v tomto krásnom jazyku môžu naďalej zdokonaľovať s našimi lekciami.

Do akadémie majú prístup všetci užívatelia, ktorí si zaplatia prístup.

V akadémii nájdete:

 • Lekcie od úrovne A1- B2,
 • Učebné materiály,
 • Hodiny s lektorom, ktoré sú nahraté na VIDEU – môžete si ich pustiť kedykoľvek počas dňa,
 • Vo videách je vysvetlená gramatika v slovenčine,
 • Video hodiny s rodenými Talianmi v taliančine,
 • Cvičenia ku gramatike, kvízy, testy na precvičenie získaných vedomostní,
 • Video preklady viet.

PRÍSTUP do akadémie si môžete objednať >>>TU

Otázky a odpovede k akadémii a ku kurzu nájdete >>>TU

Lektori

LUCIA – zakladateľka talianskej akadémie

Vyštudovala taliansky jazyk na UKF v Nitre. Pre študentov pripravuje video hodiny v slovenčine s vysvetlenou gramatikou, cvičeniami, prekladmi viet, rôzne kvízy zamerané na slovnú zásobu a gramatiku. Na zoom hodinách sa venuje predovšetkým začiatočníkom a gramatickým cvičeniam.

Naďalej sa vzdeláva v oblasti histórie a kultúry Talianska. Získala certifikáty z tém:

 • Gli enigmi della Primavera di Sandro Botticelli
 • Capire gli Etruschi (priebehajúci kurz)

–––––––––––––––––––––––––––––––––––

MICHELA – rodená Talianka zo Sicílie

Študentka španielčiny a arabčiny. Pre študentov pripravuje video hodiny v taliančine s rôznymi zaujímavosťami, cvičeniami na komunikáciu, študenti sú nútení aktívne pracovať s taliančinou. Študenti sa môžu prihlasovať na zoom hodiny ku konverzácii, ktoré sú len v taliančine.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––

ALESSIA – rodená Talianka z Lombardie

Študentka angličtiny a japončiny. Pripravuje video hodiny v taliančine vhodné skôr pre mierne pokročilých až pokročilých študentov, ktorí sú nútení aktívne pracovať s taliančinou.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––

RECENZIE

12 komentárov

 1. Renata Pavukova hovorí:

  Štúdiu v talianskej akadémii sa venujem už skoro 2 roky. Taliančina sa tu dá naučiť fakt od samých začiatkov až po pokročilú úroveň. Veľmi sa mi páči, že sa môžem venovať štúdiu vtedy, keď mi to časovo vyhovuje priamo z domova. Študijné materiály sú k dispozícii vo veľkom rozsahu. Ide o kombináciu rôznych PDF súborov, praktických videohodín, kde nám lektorka Lucia podrobne vysvetľuje gramatiku a potom vytvorí pre nás vety. Samoštúdium si môžem kombinovať s on-line hodinami s našimi lektorkami, ktoré mi pomáhajú v praktickom precvičovaní naučenej gramatiky vo vetách alebo v samotnej konverzácii s nimi. Tá druhá lektorka je priamo z Talianska a vôbec nevie po slovensky, čo je pre nás študentov veľká výzva. 2-ročné štúdium taliančiny ma posunulo v tom, že už rozumiem jednoduchým videám v taliančine, článkom a textom a už aj sama viem vytvárať vety a dorozumieť sa na určitej úrovni. V štúdiu taliančiny plánujem pokračovať aj naďalej a poznávať tak ešte lepšie všetky súvislosti a krásy
  v talianskom jazyku. Veľká vďaka patrí našej hlavnej lektorke Lucii, ktorá nám spestruje naše hodiny rôznymi motiváciami, ktoré nás nenútenou formou nútia pracovať na talianskom jazyku denne a byť za to aj patrične odmenení. Ďakujem pekne a želám veľa spokojných klientov.

 2. Monika Kyskova hovorí:

  Ahojte, veľmi sa teším, že som mohla využiť poznatky z hodín z talianskej akadémie pri pobyte na Ischii. Veľakrát nebola ani iná možnosť, keďže angličtina sa často nestretla s pochopením. Aj moje deti skonštatovali, že učenie taliančiny malo zmysel. Systém výuky akadémie ma priviedol k pravidelnosti v učení jazyka a hlavne Luckine nové nápady, ale aj pripomienky hodín, no proste všetko, až sa divím koľko toho pri maličkej stíha. Páči sa mi aj systém motivačných bodov, kedy sa vraciam k už k prebratým častiam a tak si to môžem stále opakovať. Ďakujem a teším sa už na september aj na hodiny s talianskymi lektorkami.

 3. Katarina Oravecz hovorí:

  Som veľmi rada, ze som natrafila na tuto akadémiu. Sposob vyucovania mi maximálne vyhovuje. Začínala som od absolútnej nuly a po cca 2 mesiacoch uz dokonca rozumiem, ked sa ma Lucka pyta na online hodinách. Viem si preložiť lahke články… Idem tempom, ktoré si sama nastavím a online hodiny sú veľký bonus, ktorý človeka odblokuje, aby sa nebál rozpravat. Taliancina je krasny jazyk a ja Dakujem za moznost ucit sa ho spolu s Vami. ♥️

 4. Jitka Vittekova hovorí:

  Ciao amici 🙂 Vaša talianska akadémia je super! Stránka je prehľadná, je tu množstvo cvičení, testov, alebo článkov na čítanie a tým sa zdokonaľujem v jazyku. Štýl výučby mi absolútne vyhovuje – pozriem si videá keď mám ja čas. Online hodiny sú krátke, ale je to fajn. Možno by som prijala ešte nejakú aj naviac. Celkovo som max.spokojná.

 5. Eva Branisova hovorí:

  Je to super ,môžem si hocikedy pozrieť videá a prečítať články , vypracovať cvičenia a prispôsobiť učenie práci a iným povinnostiam.

 6. Matus Gavalec hovorí:

  Veľmi pekne zozbieraný materiál a páči sa mi ako vždy pribúdajú nové články s lákavými nápismi mám však ale problém nájsť si ktoré cvičenia by som mal vypracovať a celkovo sa mo ťažko orientuje v učive. Čo sa týka učiteliek a online hodine tak topka

 7. Napísala nám Veronika: Milá Lucia, tento štýl učenia sa taliančiny je pre mňa novinkou a obrovským rozšírením obzorov. Konečne som našla kurz, ktorý je absolútne individuálny a zvládam ho aj v časovom zhone všedných dní. Pri poslednej návšteve Talianska boli pre mňa vedomosti nadobudnuté za uplynulý rok veľmi prínosné. Prajem všetko dobré.

 8. Napísala nám Slávka do e-mailu: “Lucka, Vaša talianska akadémia je super, veľmi sa mi páči a všetky tri lektorky s Alessiou a Michelou ste skvelé 🙂 Som veľmi rada, že môžem byť súčasťou Vašich hodín, celej akadémie 🙂
  Snažím sa prechádzať všetky lekcie, ktoré ste dali na stránku ako aj slovíčka k jednotlivým úrovniam. Veľmi sa teším aj z toho, že postupne budete pridávať materiály na “Vianočnú nôtu” 🙂 Bol to veľmi dobrý nápad.”

 9. Katarina Hornackova hovorí:

  Buona sera Lucia! Chcela by som vám napísať, že dnes večer sme mali vynikajúcu hodinu s Alessiou! Veľmi sa mi páčila. Aj ostatné hodiny s vami, či s Michelou, každá má niečo do seba 😊 Som rada a teším sa, že patrím do vašej skupiny študentov!

 10. Renata Pavukova hovorí:

  Štúdium taliančiny touto formou mi veľmi vyhovuje. Učím sa vtedy, keď mi to čas dovoľuje a ZOOM hodiny nám vytvárajú akýsi režim pravidelnosti. Z mojej strany sú prínosom aj hodiny s talianskymi lektorkami, ktoré vôbec s nami nekomunikujú v slovenskom jazyku, ale len v talianskom. Sú to hodiny ťažšie, ale rozmýšľame aspoň v tomto jazyku, čo je pri štúdiu veľmi dôležitá súčasť. Chcem sa teda poďakovať Lucii a aj ostatným lektorkám za trpezlivé a zaujímavé hodiny a všetky prístupné materiály, ktoré sú mi veľmi nápomocné. Želám veľa spokojných študentov, ako som ja.

 11. Andrea Zamborova hovorí:

  Video hodiny sú vynikajúce, veľmi sa mi páči tento systém výuky. Vyzdvihujem skvelú kombináciu videí v slovenčine s vysvetlenou gramatikou a cvičeniami, a videami v taliančine od Micheli a Alessii, všetkému síce nerozumiem, ale aspoň som nútená hľadať si slovíčka v slovníku. Keď si pustím video druhýkrát alebo tretí, vidím na sebe zlepšenie, že tomu viac rozumiem, čo ma vždy poteší. Ďakujem a teším sa na ďalšie lekcie 🙂

 12. Emilia Kanasova hovorí:

  Milá Lucia, ďakujem za veľmi prínosné videá, či už ku gramatike alebo k rôznym zaujímavostiam a prekladom. Lekcie sa mi veľmi páčia a dá sa z nich dobre učiť nové učivo. Výhoda je, že ak si potrebujem niečo dodatočne pozrieť, video s gramatikou si môžem kedykoľvek pustiť ešte raz. Hodiny s talianskou lektorkou sú tiež veľmi zaujímavé, na svoje si prídu hlavne tí, čo už z taliančiny vedia toho viac. Ešte raz ďakujem a v akadémii určite ostanem ešte dosť dlhú dobu.

Pridaj komentár