Určite ste sa už niekedy začali učiť cudzí jazyk a sami ste zistili, že výsledky sa dostavia až po určitom čase. Ako sa však správne učiť a aktívne pracovať s cudzím jazykom, i keď neplánujete vycestovať do zahraničia či nemáte čas chodiť na hodiny do jazykových škôl?

V našej akadémii IT Academy sa snažíme študentov viesť k aktívnej práci s jazykom, a práve toto pokladáme za jednu z najdôležitejších častí pri výuke.

Pozrime sa ale podrobnejšie, ako sa správne učiť cudzí jazyk v našej akadémii:

  1. Cudziemu jazyku sa venujte každý deň aspoň na pár minút.
  2. Ak vám niečo v gramatike nie je jasné, učivo si môžete pozrieť v nahratých videách niekoľkokrát po sebe, prípadne sa vrátite len k časti, ktorú si chcete zopakovať.
  3. Pomocou cvičení nahratých na videách si môžete “online hodinu” prejsť kedykoľvek počas dňa. Video si môžete pustiť aj viackrát po sebe, čím si dané učivo lepšie precvičíte. Vypracovanie cvičení vidíte pekne na svojom monitore.
  4. Všetky videá v našej akadémii majú dĺžku 10 až 20 minút. Nemusíte sa preto báť nudných a dlhých hodín. Ak si počas dňa nájdete na učenie viac času, pozriete si viac videí. Ideálne je, ak si denne pozriete aspoň jedno video.
  5. Slovnú zásobu sa učte aktívne tak, že budete prekladať veľa viet zo slovenčiny do cudzieho jazyka. Pracujete teda so slovnou zásobou priamo vo vetách či v texte. K prekladu máme v akadémii nahratých viacero videí.
  6. Pripájajte sa na kratšie doplnkové zoom hodiny počas týždňa (15 – 20 minútové) s lektormi, aj zahraničnými. Aktívne budete pracovať s jazykom, čo vám pomôže v slovnej zásobe aj v gramatike.
  7. Počúvajte hudbu v danom jazyku, preložte si časti skladby, ktorá sa vám páči (aspoň určité slová) a pesničku si spievajte.
  8. Pozerajte filmy, seriály, televíziu,… v cudzom jazyku. Mne osobne sa osvedčilo pozrieť si film najskôr v slovenčine (alebo so slovenskými titulkami) a keď viem, o čo vo filme ide, pozerám ho už iba v pôvodnom jazyku.
  9. Pozerajte naše video hodiny pripravené zahraničnými lektormi v cudzom jazyku. Postupne si zlepšíte odposluch a budete aj aktívne pracovať v danom jazyku bez použitia slovenčiny. Ak niečomu vo videu nerozumiete, video stopnite, slovo si vyhľadajte v slovníku, zapíšte si ho. Video si môžete pustiť viackrát po sebe a vždy budete rozumieť o čosi viac, ako pri predchádzajúcom pozeraní.

Študenti si náš systém pochvaľujú a mnohým práve takýto druh vyúčby vyhovuje.

Okrem toho sú naše kurzy cenovo dostupné, čím sa k nám môžu pridať študenti, dôchodcovia, ale aj ľudia, ktorí majú nižší príjem. Mesačný prístup ku všetkým lekciám a doplnkovým zoom hodinám s lektormi stojí len >>> 10 eur.